Explore
Also Available in:

Mount Rushmore … svědectví o designu

Napsala
Přeložil Jakob Haver (Kreacionismus.cz)

Publikováno v časopise Creation 18(2):19, Březen 1996
Dean Franklin, wikimedia commonsMtRushmoreMonument
Mount Rushmore: projev inteligence, nikoli eroze slepých přírodních sil. Prezidenti zleva: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln. Klikněte pro větší náhled.

Mount Rushmore v Black Hills, Jižní Dakota, USA, je velkolepým památníkem čtyř prezidentů Spojených států: George Washingtona, Thomase Jeffersona, Abrahama Lincolna a Theodora Roosevelta.

Památník je vytesaný do mohutného žulového štítu a rozkládá se na ploše asi pěti čtverečních kilometrů, přičemž každá hlava měří od shora dolů asi 18 metrů, takže jednotlivé sochy jsou dvakrát tak vyšší, než je hlava Velké Sfingy v egyptské Gíze.

Bylo by samozřejmě absurdní tvrdit, že se takové dílo objevilo na žulové stěně vlivem působení milionů let deště, větru a mrazu. Je nemyslitelné, že by tyto rozpoznatelné podobizny čtyř velkých amerických vůdců byly pouhým dílem náhody, bez ohledu na čas, potřebný pro takový proces.

Když v letech 1927–1941 proslulý americký sochař Gutzon Borglum a jeho pracovníci pečlivě vytesávali hlavy, z okraje Mount Rushmore musely být ve skutečnosti odstřeleny a odsekány stovky tisíc tun horniny.

Je tedy očividné, že Národní památník Mount Rushmore je dílem inteligentního designéra, a stejně tak že toto dílo svědčí o designerovi?

Jak je potom možné že ti, kteří se upsali evoluční teorii zde umí uvěřit tomu, že samotný památník byl záměrně navržen, přestože právě ti lidé, na jejichž počest byl zbudován, již nežili?

Je nemyslitelné, že by tyto rozpoznatelné podobizny čtyř velkých amerických vůdců byly pouhým dílem náhody.

Nebudou říkat o životě oněch lidí – a existenci zvěčněných prezidentů na skále v Mount Rushmore – že nejsou ničím víc než výsledkem řady prapodivných, chaotických, biologických událostí, které se zcela náhodně odehrály v nějakém prostředí!

O tom, že památník je dílem inteligentního designéra, nikdo nepochybuje – a přesto mnozí lidé věří, že veškerou rozmanitost života vytvořila evoluce bez inteligence nebo plánu a přehlížejí nebo ignorují tak mnohem úžasnější design a zákony vesmíru.

To nemá žádnou logiku.

Historie nám říká, že designérem Národního památníku Mount Rushmore byl Gutzon Borglum; Bible nám říká, že Projektantem vesmíru je Bůh a člověk byl vytvořen (vyprojektován) podle Jeho obrazu (První Mojžíšova 1:26).

Helpful Resources

Discovery of Design
by Donald DeYoung & Derrik Hobbs
US $15.00
Soft cover
World Winding Down
by Carl Wieland
US $12.00
Soft cover