Explore
Also Available in:

Біблія проти науки?

відновити основи

Автор: Ken Ham
Переклад: Олександр Бурцев, газета «В’язень» (bit.ly/All_Prisoner)

Біблія проти науки — таким був заголовок однієї з недавніх статей у канадському журналі, у якому розглядається питання про викладання створення та еволюції в громадських школах. Коли ми читаємо численні статті, що з’являються сьогодні в газетах, на інтернет-сайтах та в журналах, а також коли ми слухаємо численні інтерв’ю в радіо- та телевізійних програмах, питання створення/еволюції завжди подається як питання науки проти віри (або релігії проти науки). Світські репортери та еволюціоністи (і навіть еволюційні представники духовенства) наголошують на тому, що питання створення не має розглядатися на уроках біології та історії, тому що релігія не має жодного стосунку до науки.

3019-Bible-science

Я вірю, що здебільшого саме церкви винні (іноді ненавмисно) у тому, що вони просувають подібні погляди в суспільстві та церкві. На жаль, велика частина церковних лідерів у світі повірила в дійсність мільйонів років та еволюційні ідеї в галузі геології, астрономії та біології і, отже, дозволила поколінням молодих людей прийняти ці ідеї та відкинути буквальну історію, описану в Книзі Буття (розділи 1–11).

Але крім цього, і багато теологічно консервативних церков навмисне уникають питання мільйонів років та еволюційних ідей (навіть незважаючи на те, що вони загалом приймають історію про буквальне створення протягом шести днів). Натомість вони здебільшого приділяють увагу Євангелію, християнським доктринам, взаєминам між людьми, християнській етиці тощо. Усе це, звичайно ж, чудово, але надто багато церков просто не звертають жодної уваги на атаки, спрямовані проти фундаментальної книги Біблії — Буття, на підставі якої й будується наша християнська доктрина.

Навіть незважаючи на те, що історії Буття про Адама та Єву та про Потоп у дні Ноя розповідаються в недільних школах та інших місцях, церкви не приділяють жодної уваги таким галузям науки, як геологія, біологія, антропологія тощо. Наприклад, незважаючи на те, що пастори та їхня паства здебільшого вірять у буквальний опис Буття, ці історії подаються просто як оповідання, які жодним чином не пов’язані з викопними знахідками, віком Землі, динозаврами тощо. У результаті, якщо ви запитаєте сьогодні звичайного парафіянина (або навіть християнського лідера): Чи розповідається у вашій церкві про геологію, біологію, антропологію, астрономію та інші науки? — у відповідь, як правило, звучить ні. І якщо ви запитаєте: Куди ж мені піти, щоб дізнатися більше про геологію, біологію, антропологію та астрономію? — у відповідь ви почуєте: У школу.

Світ давно відніс опис створення в Книзі Буття до розряду релігії, але те, чого навчають у школі про створення, називається наукою. Сталося так, що церква віддала громадським школам відповідальність за навчання дітей геології, астрономії, біології, антропології тощо. А тепер подумайте про те, що діти із сімей вірян здебільшого відвідують громадські школи, де, по суті, вчать їх тій науці, яка довела, що нашому світу мільйони років і він наповнений дивами еволюційного розвитку.

Через те, що церковні лідери не знають, що відповідати людям на запитання про мільйони років та на інші еволюційні запитання, або через те, що часто ці лідери самі вірять в еволюцію, вони переважно вчать свою паству духовним аспектам. І немає нічого дивного в тому, що світ (і, на жаль, багато християн) думають, що битва створення проти еволюції є насправді битвою Біблії (або релігії) проти науки.

Біблія дає нам підстави для правильного розуміння геології, астрономії, біології, антропології тощо, тобто всіх галузей науки. Церкві потрібно повернутися до джерела (тобто відновити основи) і вчити людей істинній основі науки, фундаментом якої є Біблія. І якщо церква так чинитиме, суспільство, ймовірно, почне розуміти, що ведеться зовсім не битва Біблії проти науки, а фактично битва Біблії проти нехристиянських релігій.